Değerlerimiz

Üzerinde yaşadığımız bu Dünya’dan daha değerli hiçbir şeyimizin olmadığının farkındalığı içerisinde, tüketime kattığımız her yeni ürün için doğaya da yararlı olmanın yollarını arıyoruz.

The Stay Line’da bizler, yıllarca ve sezonlar boyu giyilebilecek ürünler üretmeye, ortaya çıkarttıklarımızın kaliteli olmasına ve olabilecek en doğal malzemelerden üretilmesi çok özen gösteriyoruz.

Zamansız tasarımlar, organik hammaddeler ve doğaya saygılı üretim teknikleri ile The Stay Line olarak her alanda sürdürülebilir olmaya devam edeceğiz.

Ürünlerimizin kalitesinin devamlılığını sağlamak adına üretimlerimizi doğa dostu yöntemler ile yerel olarak yapıyoruz. Kullandığımız boyaların %85’i su bazlı ve plastik bazlı boyalara oranla doğaya olan etkileri çok daha düşük. Üretim sırasında kullanılan su miktarını minimize ederek yıkama makinelerimizi yalnızca yeterli doluluğa ulaştığında çalıştırıyoruz. Ürünlerimizden arta kalan kumaşlar ise tekrar kullanılarak değerlendiriliyor, kullanılamıyor ise geri dönüşüm merkezlerine gönderiliyor.

Pamuk üretimi moda endüstrisinde kimyasal işlemlerin en yoğun olduğu üretim süreçlerinden biridir ve kullanılan kimyasalların dünyamızın havası, suyu ve toprağına çok büyük zararlar verdiği bilinen bir gerçektir. Organik pamuk, doğaya verilen zarar olabildiğince azaltılmış metotlar ve malzemeler ile üretilmekte ve bu sayede toprak verimliliği korunarak, toksik ve dirençli pestisitlerin kullanımı azaltılmaktadır. The Stay Line’da bizler ürünlerimizin çoğunda organik pamuk kullanarak doğa dostu olmayı her yönden destekliyoruz.

Ürünlerimizi koruyan plastik paketlerimiz, %100 doğada çözünebilen materyallerden üretiliyor. Bu plastik materyal, suda veya toprakta 18-24 ay arasında bir sürede çözünüp tamamen doğaya karışabiliyor. Hediye paketlerimiz, kargolarımız ve poşetlerimizde ise yalnızca geri dönüştürülebilir kraft kağıt kullanıyoruz.